Mutt 1.4 - en to bg translation catalogue (814 entries)

en: 
    Compile options:
bg: 
    Опции при компилация:

en: 
    Generic bindings:
bg: 
    Основни клавиатурни комбинации:

en: 
    Unbound functions:
bg: 
    Функции без клавиатурна комбинация:

en:      to %s
bg:     до %s

en:    from %s
bg:    от %s

en:  ('?' for list):
bg: ('?' за избор от списък):

en:  Press '%s' to toggle write
bg: Използвайте '%s' за включване/изключване на режима за запис

en:  in this limited view
bg:  в този ограничен изглед

en:  sign as:
bg:  подпиши като:

en:  tagged
bg:  маркираните писма

en: %c: invalid command
bg: %c: невалидна команда

en: %c: not supported in this mode
bg: %c: не се поддържа в този режим

en: %d kept, %d deleted.
bg: запазени: %d; изтрити: %d

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
bg: запазени: %d; преместени: %d; изтрити: %d

en: %d: invalid message number.
bg: %d: невалиден номер на писмо.

en: %s Do you really want to use the key?
bg: %s Действително ли искате да използвате този ключ?

en: %s [#%d] modified. Update encoding?
bg: %s [#%d] е променено. Актуализиране на кодирането?

en: %s [#%d] no longer exists!
bg: %s [#%d] вече не съществува!

en: %s [%d of %d messages read]
bg: %s [%d от %d писма прочетени]

en: %s does not exist. Create it?
bg: %s не съществува. Да бъде ли създаден?

en: %s has insecure permissions!
bg: %s има несигурни права за достъп!

en: %s is an invalid IMAP path
bg: %s не е валиден IMAP път

en: %s is an invalid POP path
bg: %s не е валиден POP път

en: %s is not a directory.
bg: %s не е директория.

en: %s is not a mailbox!
bg: %s не е пощенска кутия!

en: %s is not a mailbox.
bg: %s не е пощенска кутия.

en: %s is set
bg: %s е включен

en: %s is unset
bg: %s не е включен

en: %s isn't a regular file.
bg: %s не е обикновен файл.

en: %s no longer exists!
bg: %s вече не съществува!

en: %s...  Exiting.
bg: %s... Изход.

en: %s: color not supported by term
bg: %s: терминалът не поддържа цветове

en: %s: command valid only for index object
bg: %s: командата е валидна само за индексен обект

en: %s: invalid mailbox type
bg: %s: невалиден тип на пощенската кутия

en: %s: invalid value
bg: %s: невалидна стойност

en: %s: no such attribute
bg: %s: няма такъв атрибут

en: %s: no such color
bg: %s: няма такъв цвят

en: %s: no such function
bg: %s: няма такава функция

en: %s: no such function in map
bg: %s: непозната функция

en: %s: no such menu
bg: %s:  няма такова меню

en: %s: no such object
bg: %s: няма такъв обект

en: %s: too few arguments
bg: %s: недостатъчно аргументи

en: %s: unable to attach file
bg: %s: грешка при прикачването на файл

en: %s: unable to attach file.
bg: %s: грешка при прикачване на файл.

en: %s: unknown command
bg: %s: непозната команда

en: %s: unknown editor command (~? for help)
bg: %s: непозната команда на редактора (~? за помощ)

en: %s: unknown sorting method
bg: %s: непознат метод за подреждане

en: %s: unknown type
bg: %s: непознат тип

en: %s: unknown variable
bg: %s: непозната променлива

en: (End message with a . on a line by itself)
bg: (За край на писмото въведете . като единствен символ на реда)

en: (continue)
bg: (продължение)

en: (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, or (f)orget it?
bg: шифроване(e), подпис(s), подпис като(a), и двете(b) или забрави(f)?

en: (need 'view-attachments' bound to key!)
bg: (за функцията 'view-attachments' не е дефинирана клавишна комбинация!)

en: (no mailbox)
bg: (няма пощенска кутия)

en: (r)eject, accept (o)nce
bg: отхвърляне(r), приемане винаги(o)

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
bg: отхвърляне(r), еднократно приемане(o), приемане винаги(a)

en: (size %s bytes)
bg: (размер %s байта)

en: (use '%s' to view this part)
bg: (използвайте '%s' за да видите тази част)

en: -- Attachments
bg: -- Прикачени файлове

en: <UNKNOWN>
bg: <НЕИЗВЕСТНА>

en: <default>
bg: <по подразбиране>

en: APOP authentication failed.
bg: Грешка при APOP идентификация.

en: Abort
bg: Отказ

en: Abort unmodified message?
bg: Изтриване на непромененото писмо?

en: Aborted unmodified message.
bg: Непромененото писмо е изтрито.

en: Accept the chain constructed
bg: Одобряване на конструираната верига

en: Address:
bg: Адрес:

en: Alias added.
bg: Псевдонимът е добавен.

en: Alias as:
bg: Псевдоним за адресната книга:

en: Aliases
bg: Псевдоними

en: All matching keys are marked expired/revoked.
bg: Всички отговяращи ключове са маркирани като остарели/анулирани.

en: Anonymous authentication failed.
bg: Грешка при анонимна идентификация.

en: Append
bg: Добавяне

en: Append a remailer to the chain
bg: Добавяне на remailer към веригата

en: Append messages to %s?
bg: Добавяне на писмата към %s?

en: Argument must be a message number.
bg: Аргументът трябва да бъде номер на писмо.

en: Attach file
bg: Прикач. файл

en: Attaching selected files...
bg: Прикачване на избраните файлове...

en: Attachment filtered.
bg: Прикачения файл е филтриран.

en: Attachment saved.
bg: Прикаченият файл е записан на диска.

en: Attachments
bg: Прикачени файлове

en: Authenticating (APOP)...
bg: Идентификация (APOP)...

en: Authenticating (CRAM-MD5)...
bg: Идентификация (CRAM-MD5)...

en: Authenticating (GSSAPI)...
bg: Идентификация (GSSAPI)...

en: Authenticating (SASL)...
bg: Идентификация (SASL)...

en: Authenticating (anonymous)...
bg: Идентификация (анонимна)...

en: Bad mailbox name
bg: Грешно име на пощенска кутия

en: Bottom of message is shown.
bg: Това е краят на писмото.

en: Bounce message to %s
bg: Изпращане копие на писмото до %s

en: Bounce message to %s...?
bg: Изпращане копие на писмото до %s...?

en: Bounce message to:
bg: Изпращане на копие към алтернативен адрес:

en: Bounce messages to %s
bg: Изпращане копие на писмото до %s

en: Bounce messages to %s...?
bg: Изпращане копие на писмата до %s...?

en: Bounce tagged messages to:
bg: Изпращане копие на маркираните писма до:

en: CLOSE failed
bg: неуспешен CLOSE

en: CRAM-MD5 authentication failed.
bg: Грешка при CRAM-MD5 идентификация.

en: Can't append to folder: %s
bg: Грешка при добавяне към пощенската кутия: %s

en: Can't attach a directory!
bg: Не може да прикачвате директория!

en: Can't change 'important' flag on POP server.
bg: Индикаторът 'важно' не може да бъде променяна на POP сървър.

en: Can't create %s.
bg: Грешка при създаване на %s.

en: Can't create %s: %s.
bg: Грешка при създаване на %s: %s.

en: Can't create file %s
bg: Грешка при създаване на файла %s

en: Can't create filter
bg: Грешка при създаване на филтър

en: Can't create filter process
bg: Грешка при създаване на процес за филтъра

en: Can't create temporary file
bg: Грешка при създаване на временен файл

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
bg: Невъзможно декодирането на всички маркирани прикачени файлове. MIME за останалите?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
bg: Невъзможно декодирането на всички маркирани прикачени файлове. MIME за останалите?

en: Can't delete attachment from POP server.
bg: Грешка при изтриване на прикачен файл от POP-сървъра.

en: Can't dotlock %s.
bg: Невъзможно dot-заключване за %s.

en: Can't edit message on POP server.
bg: Не може да редактирате писмо на POP сървър.

en: Can't find any tagged messages.
bg: Няма маркирани писма.

en: Can't get mixmaster's type2.list!
bg: Невъзможно получаването на "type2.list" на mixmaster!

en: Can't invoke PGP
bg: Не мога да стартирам PGP

en: Can't match nametemplate, continue?
bg: Няма шаблон с това име. Да продължа ли?

en: Can't open /dev/null
bg: Грешка при отваряне на /dev/null

en: Can't open PGP subprocess!
bg: Не мога да отворя PGP подпроцес!

en: Can't open message file: %s
bg: Грешка при отваряне на файла: %s

en: Can't open temporary file %s.
bg: Грешка при отваряне на временния файл %s.

en: Can't save message to POP mailbox.
bg: Не може да запишете писмо в POP пощенска кутия.

en: Can't stat %s: %s
bg: Грешка при четене на записът за %s: %s

en: Can't view a directory
bg: Директорията не може да бъде показана

en: Can't write header to temporary file!
bg: Грешка при запис на заглавната информация във временен файл!

en: Can't write message
bg: Невъзможен запис на писмо

en: Can't write message to temporary file!
bg: Грешка при запис на писмото във временен файл!

en: Cannot create display filter
bg: Грешка при създаване на филтър за изобразяване

en: Cannot create filter
bg: Грешка при създаване на филтър

en: Cannot toggle write on a readonly mailbox!
bg: Режима на защитената от запис пощенска кутия не може да бъде променен!

en: Caught %s...  Exiting.
bg: Получен сигнал %s... Изход.

en: Caught signal %d...  Exiting.
bg: Получен сигнал %d... Изход.

en: Certificate saved
bg: Сертификатът е записан

en: Changes to folder will be written on folder exit.
bg: Промените в тази пощенска кутия ще бъдат записани при напускането й.

en: Changes to folder will not be written.
bg: Промените в тази пощенска кутия няма да бъдат записани.

en: Character set changed to %s; %s.
bg: Кодовата таблица е променена на %s; %s.

en: Chdir
bg: Директория

en: Chdir to:
bg: Смяна на директорията:

en: Check key
bg: Проверка на ключ

en: Checking for new messages...
bg: Проверка за нови писма...

en: Clear
bg: Обикновен текст

en: Clear flag
bg: Изключване на индикатор

en: Closing connection to %s...
bg: Затваряне на връзката към %s...

en: Closing connection to IMAP server...
bg: Затваряне на връзката към IMAP сървър...

en: Closing connection to POP server...
bg: Затваряне на вързката с POP сървър...

en: Command TOP is not supported by server.
bg: Командата "TOP" не се поддържа от сървъра.

en: Command UIDL is not supported by server.
bg: Командата "UIDL" не се поддържа от сървъра.

en: Command USER is not supported by server.
bg: Командата "USER" не се поддържа от сървъра.

en: Command:
bg: Команда:

en: Committing changes...
bg: Прилагане на промените...

en: Compiling search pattern...
bg: Компилиране на шаблона за търсене...

en: Connecting to %s...
bg: Свързване с %s...

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
bg: Връзката е изгубена. Повторно свъзване към POP-сървъра?

en: Connection to %s closed
bg: Връзката към %s е прекъсната

en: Content-Type changed to %s.
bg: Content-Type променен на %s.

en: Content-Type is of the form base/sub
bg: Полето Content-Type има формата базов-тип/подтип

en: Continue?
bg: Да продължа ли?

en: Convert to %s upon sending?
bg: Прекодиране с %s при изпращане?

en: Copy%s to mailbox
bg: Копиране на%s в пощенска кутия

en: Copying %d messages to %s...
bg: Копиране на %d съобщения в %s...

en: Copying message %d to %s...
bg: Копиране на писмо %s в %s...

en: Copying to %s...
bg: Копиране в %s...

en: Could not connect to %s (%s).
bg: Грешка при свързване с %s (%s).

en: Could not copy message
bg: Грешка при копиране на писмото

en: Could not create temporary file %s
bg: Не мога да създам временен файл %s

en: Could not create temporary file!
bg: Грешка при създаване на временен файл!

en: Could not find sorting function! [report this bug]
bg: Не мога да намеря функция за подреждане! (Моля, съобщете за тази грешка)

en: Could not find the host "%s"
bg: Хостът "%s" не може да бъде открит

en: Could not include all requested messages!
bg: Не мога да включа всички поискани писма!

en: Could not negotiate TLS connection
bg: Не мога да договоря TLS вързка

en: Could not open %s
bg: Грешка при отваряне на %s

en: Could not reopen mailbox!
bg: Грешка при повторното отваряне на пощенската кутия!

en: Could not send the message.
bg: Не мога да изпратя писмото.

en: Could not synchronize mailbox %s!
bg: Грешка при синхронизацията на %s!

en: Couldn't lock %s
bg: Невъзможно заключване на %s

en: Create %s?
bg: Създаване на %s?

en: Create an application/pgp message?
bg: Създаване на appication/pgp писмо (вместо RFC 2015)?

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
bg: Само IMAP пощенски кутии могат да бъдат създавани

en: Create mailbox:
bg: Създаване на пощенска кутия:

en: DEBUG was not defined during compilation.  Ignored.
bg: DEBUG не е е дефиниран при компилация. Игнориран.

en: Debugging at level %d.
bg: Debugging на ниво %d.

en: Decode-copy%s to mailbox
bg: Декодирано копие на%s в пощенска кутия

en: Decode-save%s to mailbox
bg: Декодиран запис на%s в пощенска кутия

en: Decrypt-copy%s to mailbox
bg: Дешифрирано копие на%s в пощенска кутия

en: Decrypt-save%s to mailbox
bg: Дешифриран запис на%s в пощенска кутия

en: Del
bg: Изтр.

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete a remailer from the chain
bg: Изтриване на remailer от веригата

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
bg: Само IMAP пощенски кутии могат да бъдат изтривани

en: Delete messages from server?
bg: Изтриванена писмата от този сървър?

en: Delete messages matching:
bg: Изтриване на писма по шаблон:

en: Deletion of attachments from PGP messages is unsupported.
bg: Изтриването на прикачени файлове от PGP писма не се поддържа.

en: Descrip
bg: Описание

en: Directory [%s], File mask: %s
bg: Директория [%s], Файлова маска: %s

en: ERROR: please report this bug
bg: ГРЕШКА: моля, съобщете ни за тази грешка

en: Encrypt
bg: Шифроване

en: Enter PGP passphrase:
bg: Въведете PGP фраза-парола:

en: Enter keyID for %s:
bg: Въведете keyID за %s:

en: Error connecting to server: %s
bg: Грешка при свързването със сървъра: %s

en: Error in %s, line %d: %s
bg: Грешка в %s, ред %d: %s

en: Error in command line: %s
bg: Грешка в командния ред: %s

en: Error in expression: %s
bg: Грешка в израза: %s

en: Error initializing terminal.
bg: Грешка при инициализация на терминала.

en: Error opening mailbox
bg: Грешка при отваряне на пощенската кутия

en: Error parsing address!
bg: Грешка при разчитане на адреса!

en: Error running "%s"!
bg: Грешка при изпълнение на "%s"!

en: Error scanning directory.
bg: Грешка при прочитене на директорията.

en: Error sending message, child exited %d (%s).
bg: Грешка %d (%s) при изпращане на писмото.

en: Error sending message, child exited %d.
bg: Грешка %d при изпращане на писмото.

en: Error sending message.
bg: Грешка при изпращане на писмото.

en: Error talking to %s (%s)
bg: Грешка във връзката с %s (%s)

en: Error trying to view file
bg: Грешка при показване на файла

en: Error while writing mailbox!
bg: Грешка при запис на пощенската кутия!

en: Error. Preserving temporary file: %s
bg: Грешка. Запазване на временния файл: %s

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain.
bg: Грешка: %s не може да се използва като последен remailer във веригата.

en: Error: multipart/encrypted has no protocol parameter!
bg: Грешка: multipart/encrypted без protocol параметър!

en: Error: multipart/signed has no protocol.
bg: Грешка: multipart/signed без protocol параметър.

en: Executing command on matching messages...
bg: Изпълняване на команда върху писмата...

en: Exit
bg: Изход

en: Exit
bg: Изход

en: Exit Mutt without saving?
bg: Изход от Mutt без запис?

en: Exit Mutt?
bg: Изход от Mutt?

en: Expunge failed
bg: Грешка при изтриване

en: Expunging messages from server...
bg: Изтриване на писмата от сървъра...

en: Failed to find enough entropy on your system
bg: Недостатъчно ентропия в системата

en: Failure to open file to parse headers.
bg: Грешка при отваряне на файла за прочитане на заглавната информация.

en: Failure to open file to strip headers.
bg: Грешка при отваряне на файла за изтриване на заглавна информация.

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
bg: Непоправима грешка! Грешка при повторното отваряне на пощенската кутия!

en: Fatal error.  Message count is out of sync!
bg: Непоправима грешка. Различен брой на съобщенията!

en: Fetching PGP key...
bg: Получаване на PGP ключ...

en: Fetching list of messages...
bg: Изтегляне на списък с писмата...

en: Fetching message headers... [%d/%d]
bg: Изтегляне на заглавните части... [%d/%d]

en: Fetching message...
bg: Изтегляне на писмо...

en: File Mask:
bg: Файлова маска:

en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
bg: Файлът съществува. Презапис(o), добавяне(a) или отказ(c)?

en: File is a directory, save under it?
bg: Файлът е директория. Запис в нея?

en: File under directory:
bg: Файл в тази директория:

en: Filling entropy pool: %s...
bg: Събиране на ентропия за генератора на случайни събития: %s...

en: Filter through:
bg: Филтриране през:

en: Fingerprint: %s
bg: Пръстов отпечатък: %s

en: First entry is shown.
bg: Първият запис е показан.

en: Follow-up to %s%s?
bg: Отговор на %s%s?

en: Forward MIME encapsulated?
bg: MIME капсулиране преди препращането?

en: Forward as attachment?
bg: Препращане като прикачен файл?

en: Forward as attachments?
bg: Препращане като прикачени файлове?

en: Function not permitted in attach-message mode.
bg: Тази функция не е позволена при прикачване на писма.

en: GSSAPI authentication failed.
bg: Грешка при GSSAPI идентификация.

en: Getting folder list...
bg: Получаване на списъка с директории...

en: Getting namespaces...
bg: Запитване за namespaces...

en: Group
bg: Груп. отг.

en: Help
bg: Помощ

en: Help for %s
bg: Помощ за %s

en: Help is currently being shown.
bg: Помощта вече е показана.

en: I don't know how to print that!
bg: Не знам как да го отпечатам!

en: I dont know how to print %s attachments!
bg: Не знам как да отпечатвам %s прикачени файлове!

en: I/O error
bg: Входно-изходна грешка

en: ID has undefined validity.
bg: Идентификаторът е с недефинирана валидност.

en: ID is expired/disabled/revoked.
bg: Идентификаторът е остарял/деактивиран/анулиран.

en: ID is not valid.
bg: Идентификаторът е невалиден.

en: ID is only marginally valid.
bg: Идентификаторът е недостатъчно валиден.

en: Illegal PGP header
bg: Неправилни PGP заглавни редове

en: Improperly formated entry for type %s in "%s" line %d
bg: Невалидно форматирано вписване за типа %s в "%s" на ред %d

en: Include message in reply?
bg: Включване на писмото в отговора?

en: Including quoted message...
bg: Включване на цитирано писмо...

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Insert a remailer into the chain
bg: Вмъкване на remailer във веригата

en: Internal error. Inform <roessler@guug.de>.
bg: Вътрешна грешка. Моля, информирайте <roessler@guug.de>

en: Invalid day of month: %s
bg: Невалиден ден от месеца: %s

en: Invalid encoding.
bg: Невалидна кодова таблица.

en: Invalid index number.
bg: Невалиден номер.

en: Invalid message number.
bg: Грешен номер на писмо.

en: Invalid month: %s
bg: Невалиден месец: %s

en: Invalid relative date: %s
bg: Невалидна относителна дата: %s

en: Invoking PGP...
bg: Стартиране на PGP...

en: Invoking autoview command: %s
bg: Извикване на autoview команда: %s

en: Invoking pgp...
bg: Стартиране на pgp...

en: Jump to message:
bg: Скок към писмо номер:

en: Jump to:
bg: Скок към:

en: Jumping is not implemented for dialogs.
bg: Скоковете не са имплементирани за диалози.

en: Key ID: 0x%s
bg: Ключов идентификатор: 0x%s

en: Key is not bound.
bg: Недефинирана клавишна комбинация.

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
bg: Недефинирана клавишна комбинация. Използвайте '%s' за помощ.

en: LOGIN disabled on this server.
bg: LOGIN е изключен на този сървър.

en: Last entry is shown.
bg: Последният запис е показан.

en: Limit to messages matching:
bg: Ограничаване до писмата, отговарящи на:

en: Limit: %s
bg: Ограничителен шаблон: %s

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
bg: Премахване на заключването за %s?

en: Logging in...
bg: Включване...

en: Login failed.
bg: Неуспешно включване.

en: Looking for keys matching "%s"...
bg: Търсене на ключове, отговарящи на "%s"...

en: Looking up %s...
bg: Търсене на %s...

en: MIME type not defined.  Cannot view attachment.
bg: Недефиниран MIME тип. Прикаченият файл не може да бъде показан.

en: Macro loop detected.
bg: Открит е цикъл от макроси.

en: Mail
bg: Ново

en: Mail not sent.
bg: Писмото не е изпратено.

en: Mail sent.
bg: Писмото е изпратено.

en: Mailbox checkpointed.
bg: В пощенската кутия е поставен check point.

en: Mailbox closed
bg: Пощенската кутия е затворена

en: Mailbox created.
bg: Пощенската кутия е създадена.

en: Mailbox deleted.
bg: Пощенската кутия е изтрита.

en: Mailbox is corrupt!
bg: Пощенската кутия е повредена!

en: Mailbox is empty.
bg: Пощенската кутия е празна.

en: Mailbox is marked unwritable. %s
bg: Пощенската кутия е маркирана само за четене. %s

en: Mailbox is read-only.
bg: Пощенската кутия е само за четене.

en: Mailbox is unchanged.
bg: Пощенската кутия е непроменена.

en: Mailbox must have a name.
bg: Пощенската кутия тряба да има име.

en: Mailbox not deleted.
bg: Пощенската кутия не е изтрита.

en: Mailbox was corrupted!
bg: Пощенската кутия биде разрушена!

en: Mailbox was externally modified.
bg: Пощенската кутия е променена отвън.

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
bg: Пощенската кутия е променена отвън. Маркировките може да са остарели.

en: Mailboxes [%d]
bg: Пощенски кутии [%d]

en: Mailcap Edit entry requires %%s
bg: Вписването "edit" в mailcap изисква %%s

en: Mailcap compose entry requires %%s
bg: Записът "compose" в mailcap изисква %%s

en: Make Alias
bg: Създаване на псевдоним

en: Marking %d messages deleted...
bg: Маркиране на %d писма като изтрити...

en: Mask
bg: Маска

en: Message bounced.
bg: Копие на писмото е изпратено.

en: Message contains:
bg: Писмото съдържа:

en: Message could not be printed
bg: Писмото не може да бъде отпечатано

en: Message file is empty!
bg: Файлът с писмото е празен!

en: Message not modified!
bg: Писмото е непроменено!

en: Message postponed.
bg: Писмото е записано като чернова.

en: Message printed
bg: Писмото е отпечатано

en: Message written.
bg: Писмото е записано.

en: Messages bounced.
bg: Копие на писмата е изпратено.

en: Messages could not be printed
bg: Писмата не могат да бъдат отпечатани

en: Messages printed
bg: Писмата са отпечатани

en: Missing arguments.
bg: Липсващи аргументи.

en: Mixmaster chains are limited to %d elements.
bg: mixmaster веригите са ограничени до %d елемента.

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers.
bg: mixmaster не приема "Cc" или "Bcc" заглавни полета.

en: Move read messages to %s?
bg: Преместване на прочетените писма в %s?

en: Moving read messages to %s...
bg: Преместване на прочетените писма в %s...

en: New Query
bg: Ново запитване

en: New file name:
bg: Ново име на файла:

en: New file:
bg: Нов файл:

en: New mail in %s.
bg: Нова поща в %s.

en: New mail in this mailbox.
bg: Нови писма в тази пощенска кутия.

en: Next
bg: Следващо

en: NextPg
bg: Следв. стр.

en: No authenticators available
bg: Няма идентификатори

en: No boundary parameter found! [report this error]
bg: Не е намерен "boundary" параметър! [моля, съобщете за тази грешка]

en: No entries.
bg: Няма вписвания.

en: No files match the file mask
bg: Няма файлове, отговарящи на маската

en: No incoming mailboxes defined.
bg: Не са дефинирани входни пощенски кутии.

en: No limit pattern is in effect.
bg: Няма активен шаблон.

en: No lines in message.
bg: В писмото няма редове.

en: No mailbox is open.
bg: Няма отворени пощенски кутии.

en: No mailbox with new mail.
bg: Няма пощенска кутия с нови писма.

en: No mailbox.
bg: Няма пощенска кутия.

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file.
bg: В mailcap липсва вписване "compose" за %s. Създавам празен файл.

en: No mailcap edit entry for %s
bg: В mailcap липсва вписване "edit" за %s

en: No mailcap path specified
bg: Не е указан път към mailcap

en: No mailing lists found!
bg: Няма дефинирани mailing list-ове!

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
bg: Няма подходящо mailcap вписване. Показвам прикачения файл като текст.

en: No messages in that folder.
bg: В тази кутия няма писма.

en: No messages matched criteria.
bg: Няма писма, отговарящи на този критерий.

en: No more quoted text.
bg: Няма повече цитиран текст.

en: No more threads.
bg: Няма повече нишки.

en: No more unquoted text after quoted text.
bg: Няма повече нецитиран текст след цитирания.

en: No new mail in POP mailbox.
bg: Няма нови писма в POP пощенската кутия.

en: No new messages
bg: Няма нови писма

en: No postponed messages.
bg: Няма запазени чернови.

en: No printing command has been defined.
bg: Не е дефинирана команда за отпечатване.

en: No recipients are specified!
bg: Не са указани получатели!

en: No recipients specified.
bg: Не са указани получатели.

en: No recipients were specified.
bg: Не са указани получатели.

en: No search pattern.
bg: Не е дефиниран шаблон за търсене.

en: No subject specified.
bg: Липсва тема.

en: No subject, abort sending?
bg: Липсва тема на писмото. Прекъсване на изпращането?

en: No subject, abort?
bg: Писмото няма тема, прекъсване на изпращането?

en: No subject, aborting.
bg: Прекъсване поради липса на тема.

en: No such folder
bg: Няма такава директория

en: No tagged entries.
bg: Няма маркирани записи.

en: No tagged messages are visible!
bg: Никое от маркираните писма не е видимо!

en: No tagged messages.
bg: Няма маркирани писма.

en: No undeleted messages.
bg: Няма възстановени писма.

en: No unread messages
bg: Няма непрочетени писма

en: No visible messages.
bg: Няма видими писма.

en: Not available in this menu.
bg: Клавишната комбинация не е дефинирана в това меню.

en: Not found.
bg: Текста не е намерен.

en: OK
bg: ОК

en: Only deletion of multipart attachments is supported.
bg: Поддържа се само изтриване на прикачени файлове от съставни писма.

en: Open mailbox
bg: Отваряне на пощенската кутия

en: Open mailbox in read-only mode
bg: Отваряне на пощенската кутия само за четене

en: Open mailbox to attach message from
bg: Пощенска кутия, от която да бъде прикачено писмо

en: Out of memory!
bg: Недостатъчно памет!

en: Output of the delivery process
bg: Изпращащ процес:

en: PGP Key %s.
bg: PGP ключ %s.

en: PGP keys matching "%s".
bg: PGP ключове, отговарящи на "%s".

en: PGP keys matching <%s>.
bg: PGP ключове, отговарящи на <%s>.

en: PGP passphrase forgotten.
bg: Фразата-парола за PGP е забравена.

en: PGP signature could NOT be verified.
bg: PGP-подписът НЕ МОЖЕ да бъде потвърден.

en: PGP signature successfully verified.
bg: PGP-подписът е потвърден успешно.

en: POP host is not defined.
bg: Не е дефиниран POP хост.

en: Parent message is not available.
bg: Родителското писмо не е налично.

en: Parent message is not visible in this limited view.
bg: Родителското писмо не е видимо в този ограничен изглед

en: Password for %s@%s:
bg: Парола за %s@%s:

en: Personal name:
bg: Име:

en: Pipe to command:
bg: Предаване (pipe) към команда:

en: Pipe to:
bg: Предаване на команда (pipe):

en: Please enter the key ID:
bg: Моля, въведете ключовия идентификатор:

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster!
bg: Моля, поставете валидна стойност в "hostname" когато използвате mixmaster!

en: Postpone this message?
bg: Запис на черновата?

en: Postponed Messages
bg: Чернови

en: Preconnect command failed.
bg: Грешка при изпълнение на командата "Preconnect"

en: Preparing forwarded message...
bg: Подготовка на препращаното писмо...

en: Press any key to continue...
bg: Натиснете някой клавиш...

en: PrevPg
bg: Пред. стр.

en: Print
bg: Отпечатване

en: Print attachment?
bg: Отпечатване на прикачения файл?

en: Print message?
bg: Отпечатване на писмото?

en: Print tagged attachment(s)?
bg: Отпечатване на маркираните прикачени файлове?

en: Print tagged messages?
bg: Отпечатване на маркираните писма?

en: Purge %d deleted message?
bg: Изтриване на %d-то отбелязано за изтриване писмо?

en: Purge %d deleted messages?
bg: Изтриване на %d отбелязани за изтриване писма?

en: Query
bg: Запитване

en: Query '%s'
bg: Запитване '%s'

en: Query command not defined.
bg: Недефинирана команда за запитване.

en: Query:
bg: Запитване:

en: Quit
bg: Изход

en: Quit Mutt?
bg: Изход от Mutt?

en: Reading %s...
bg: Зареждане на %s...

en: Reading %s... %d
bg: Зареждане на %s... %d

en: Reading %s... %d (%d%%)
bg: Зареждане на %s... %d (%d%%)

en: Reading new messages (%d bytes)...
bg: Прочитане на новите писма (%d байта)...

en: Really delete mailbox "%s"?
bg: Действително ли искате да изтриете пощенската кутия "%s"?

en: Recall postponed message?
bg: Редактиране на чернова?

en: Recoding only affects text attachments.
bg: Прекодирането засяга само текстови прикачени файлове.

en: Rename to:
bg: Преименуване в:

en: Reopening mailbox...
bg: Повторно отваряне на пощенската кутия...

en: Reply
bg: Отговор

en: Reply to %s%s?
bg: Отговор на %s%s?

en: Rev-Sort (d)ate/(f)rm/(r)ecv/(s)ubj/t(o)/(t)hread/(u)nsort/si(z)e/s(c)ore?:
bg: Обратно подреждане по: дата(d)/от(f)/дата на получаване(r)/тема(s)/получател(o)/нишка(t)/неподредени(u)/размер(z)/стойност(c)? :

en: Reverse search for:
bg: Обратно търсене:

en: Reverse search:
bg: Обратно търсене:

en: Reverse sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e or do(n)'t sort?
bg: Обратно подреждане по: дата(d), азбучен ред(a), размер(z) или неподредени(n)?

en: SASL authentication failed.
bg: Неуспешна SASL идентификация.

en: SSL Certificate check
bg: Проверка на SSL сертификата

en: SSL connection using %s (%s)
bg: SSL връзка, използваща %s (%s)

en: SSL disabled due the lack of entropy
bg: SSL е изключен поради липса на достатъчно ентропия

en: SSL failed: %s
bg: SSL грешка: %s

en: SSL is unavailable.
bg: SSL е недостъпен.

en: Save
bg: Запис

en: Save a copy of this message?
bg: Запис на копие от това писмо?

en: Save to file:
bg: Запис във файл:

en: Save%s to mailbox
bg: Запис на%s в пощенска кутия

en: Saving message status flags... [%d/%d]
bg: Запис на индикаторите за статус на писмото... [%d/%d]

en: Saving...
bg: Запис...

en: Search
bg: Търсене

en: Search for:
bg: Търсене:

en: Search hit bottom without finding match
bg: Търсенето достигна до края, без да бъде намерено съвпадение

en: Search hit top without finding match
bg: Търсенето достигна до началото, без да бъде намерено съвпадение

en: Search interrupted.
bg: Търсенето е прекъснато.

en: Search is not implemented for this menu.
bg: В това меню не е имплементирано търсене.

en: Search wrapped to bottom.
bg: Търсенето е започнато отдолу.

en: Search wrapped to top.
bg: Търсенето е започнато отгоре.

en: Search:
bg: Търсене:

en: Secure connection with TLS?
bg: Сигурна връзка с TLS?

en: Select
bg: Избор

en: Select
bg: Избор

en: Select a remailer chain.
bg: Избор на remailer верига.

en: Select the next element of the chain
bg: Избор на следващия елемент от веригата

en: Select the previous element of the chain
bg: Избор на предишния елемент от веригата

en: Selecting %s...
bg: Избор на %s...

en: Send
bg: Изпращане

en: Sending in background.
bg: Изпращане на заден фон.

en: Sending message...
bg: Изпращане на писмото...

en: Server certificate has expired
bg: Сертификатът на сървъра е изтекъл

en: Server certificate is not yet valid
bg: Сертификатът на сървъра все още не е валиден

en: Server closed connection!
bg: Сървърът затвори връзката!

en: Set flag
bg: Включване на индикатор

en: Shell command:
bg: Шел команда:

en: Sign
bg: Подпис

en: Sign as:
bg: Подпиши като:

en: Sign, Encrypt
bg: Подпис, Шифроване

en: Sort (d)ate/(f)rm/(r)ecv/(s)ubj/t(o)/(t)hread/(u)nsort/si(z)e/s(c)ore?:
bg: Подреждане по: дата(d)/от(f)/дата на получаване(r)/тема(s)/получател(o)/нишка(t)/неподредени(u)/размер(z)/стойност(c)? :

en: Sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e or do(n)'t sort?
bg: Подреждане по: дата(d), азбучен ред(a), размер(z) или неподредени(n)?

en: Sorting mailbox...
bg: Подреждане на пощенската кутия...

en: Subscribed [%s], File mask: %s
bg: Абонирани [%s], Файлова маска: %s

en: Subscribing to %s...
bg: Абониране за %s...

en: Tag messages matching:
bg: Маркиране на писмата, отговарящи на:

en: Tag the messages you want to attach!
bg: Маркирайте писмото, което искате да прикачите!

en: Tagging is not supported.
bg: Маркирането не се поддържа.

en: That message is not visible.
bg: Това писмо не е видимо.

en: The current attachment will be converted.
bg: Текущио избрания прикачен файл ще бъде прекодиран.

en: The current attachment won't be converted.
bg: Този прикачен файл няма да бъде прекодиран.

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
bg: Грешен номер на писмо. Нов опит за отваряне на пощенската кутия.

en: The remailer chain is already empty.
bg: remailer веригата вече е празна.

en: There are no attachments.
bg: Няма прикачени файлове.

en: There are no messages.
bg: Няма писма.

en: There are no subparts to show!
bg: Няма части за показване!

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
bg: Този IMAP-сървър е остарял. Mutt няма да работи с него.

en: This certificate belongs to:
bg: Този сертификат принадлежи на:

en: This certificate is valid
bg: Този сертификат е валиден

en: This certificate was issued by:
bg: Този сертификат е издаден от:

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked.
bg: Този ключ не може да бъде използван: остарял/деактивиран/анулиран.

en: Thread contains unread messages.
bg: Нишката съдържа непрочетени писма.

en: Threading is not enabled.
bg: Показването на нишки не е включено.

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
bg: fcntl заключване не е получено в определеното време (timeout)!

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
bg: flock заключване не е получено в определеното време (timeout)!

en: To contact the developers, please mail to <mutt-dev@mutt.org>.
    To report a bug, please use the flea(1) utility.
bg: За контакт с програмистите, моля изпратете писмо до <mutt-dev@mutt.org>.
    За да съобщите за грешка, моля използвайте скрипта flea(1).

en: Toggle display of subparts
bg: Включване/изключване показването на отделните части

en: Top of message is shown.
bg: Това е началото на писмото.

en: Unable to append to IMAP mailboxes at this server
bg: Грешка при добавянето към IMAP пощенските кутии на този сървър

en: Unable to attach %s!
bg: Прикачването на %s е невъзможно!

en: Unable to attach!
bg: Прикачването невъзможно!

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
bg: Грешка при получаване на заглавните части от тази версия на IMAP-сървъра.

en: Unable to get certificate from peer
bg: Не мога да получа сертификат от сървъра

en: Unable to leave messages on server.
bg: Невъзможно оставянето на писмата на този сървър.

en: Unable to lock mailbox!
bg: Грешка при заключване на пощенската кутия!

en: Unable to open temporary file!
bg: Грешка при отваряне на временния файл!

en: Undel
bg: Възст.

en: Undelete messages matching:
bg: Възстановяване на писмата, отговарящи на:

en: Unknown
bg: неизвестно

en: Unknown Content-Type %s
bg: Непознат Content-Type %s

en: Unsubscribing to %s...
bg: Отписване от %s...

en: Untag messages matching:
bg: Премахване на маркировката от писмата, отговарящи на:

en: Uploading message ...
bg: Зареждане на писмо на сървъра ...

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
bg: Използвайте 'toggle-write' за реактивиране на режима за запис!

en: Use keyID = "%s" for %s?
bg: Да използвам ли keyID = "%s" за %s?

en: Username at %s:
bg: Потребителско име за %s:

en: Verify PGP signature?
bg: Потвърждение на PGP-подпис?

en: Verifying message indexes...
bg: Потвърждаване индексите на писмата...

en: View Attachm.
bg: Прикач. файл

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ! На път сте да презапишете %s. Наистина ли?

en: Waiting for fcntl lock... %d
bg: Чакане за fcntl заключване... %d

en: Waiting for flock attempt... %d
bg: Чакане за flock заключване... %d

en: Waiting for response...
bg: Чакане на отговор...

en: Warning: Couldn't save certificate
bg: Предупреждение: Сертификатът не може да бъде записан

en: What we have here is a failure to make an attachment
bg: Грешка при създаване на прикачения файл

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
bg: Грешка при запис! Пощенската кутия е записана частично в %s

en: Write fault!
bg: Грешка при запис!

en: Write message to mailbox
bg: Запис на писмото в пощенска кутия

en: Writing %s...
bg: Запис на %s...

en: Writing message to %s ...
bg: Запис на писмото в %s ...

en: Writing messages... %d (%d%%)
bg: Запис на писмата... %d (%d%%)

en: You already have an alias defined with that name!
bg: Вече има запис за този псевдоним!

en: You already have the first chain element selected.
bg: Първият елемент от веригата е вече избран.

en: You already have the last chain element selected.
bg: Последният елемент от веригата е вече избран.

en: You are on the first entry.
bg: Това е първият запис.

en: You are on the first message.
bg: Това е първото писмо.

en: You are on the first page.
bg: Това е първата страница.

en: You are on the first thread.
bg: Това е първата нишка.

en: You are on the last entry.
bg: Това е последният запис.

en: You are on the last message.
bg: Това е последното писмо.

en: You are on the last page.
bg: Това е последната страница.

en: You cannot scroll down farther.
bg: Не може да превъртате повече надолу.

en: You cannot scroll up farther.
bg: Не може да превъртате повече нагоре.

en: You have no aliases!
bg: В адресната Ви книга няма записи!

en: You may not delete the only attachment.
bg: Не може да изтриете единствения прикачен файл.

en: You may only bounce message/rfc822 parts.
bg: Може да изпращате копия само от message/rfc822 части.

en: [%s = %s] Accept?
bg: [%s = %s] Запис?

en: [-- %s/%s is unsupported
bg: [-- %s/%s не се поддържа директно

en: [-- Attachment #%d
bg: [-- Прикачен файл: #%d

en: [-- Autoview stderr of %s --]
bg: [-- Auto view stderr of %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
bg: [-- Автоматично показване посредством %s --]

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
bg: [-- НАЧАЛО НА PGP-ПИСМОТО --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
bg: [-- НАЧАЛО НА БЛОКА С ПУБЛИЧНИЯ PGP-КЛЮЧ --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
bg: [-- НАЧАЛО НА PGP-ПОДПИСАНОТО ПИСМО --]

en: [-- Can't run %s. --]
bg: [-- Грешка при стартиране на %s. --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
bg: [-- КРАЙ НА PGP-ПИСМОТО --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
bg: [-- КРАЙ НА БЛОКА С ПУБЛИЧНИЯ PGP-КЛЮЧ --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
bg: [-- КРАЙ НА PGP-ПОДПИСАНОТО ПИСМО --]

en: [-- End of PGP output --]
bg: [-- Край на PGP-резултата --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
bg: [-- Край на PGP/MIME шифрованите данни --]

en: [-- End of signed data --]
bg: [-- Край на подписаните данни --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
bg: [-- Грешка: Невъзможно е показването на която и да е от частите Multipart/Altermative! --]

en: [-- Error: Inconsistent multipart/signed structure! --]
bg: [-- Грешка: Противоречива multipart/signed структура! --]

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s! --]
bg: [-- Грешка: Непознат multipart/signed протокол %s! --]

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess! --]
bg: [-- Грешка: не мога да създам PGP подпроцес! --]

en: [-- Error: could not create temporary file! --]
bg: [-- Грешка: не мога да създам временен файл! --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message! --]
bg: [-- Грешка: не мога да намеря началото на PGP-писмото! --]

en: [-- Error: malformed PGP/MIME message! --]
bg: [-- Грешка: неправилно построено PGP/MIME съобщение! --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
bg: [-- Грешка: message/external-body няма параметри за метод на достъп --]

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess! --]
bg: [-- Грешка: не мога да стартирам PGP подпроцес! --]

en: [-- PGP output follows (current time: %c) --]
bg: [-- следва резултата от PGP (текущо веме: %c) --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
bg: [-- Следните данни са PGP/MIME шифровани --]

en: [-- The following data is signed --]
bg: [-- Следните данни са подписани --]

en: [-- This %s/%s attachment
bg: [-- Този %s/%s прикачен файл

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
bg: [-- Този %s/%s прикачен файл не е включен, --]

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
bg: [-- Тип: %s/%s, Кодиране: %s, Размер: %s --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
bg: [-- Предупреждение: Не мога да намеря подпис. --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
bg: [-- Предупреждение: Не можем да проверяваме %s/%s подписи. --]

en: [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
bg: [-- и посочения начин на достъп %s не се поддържа --]

en: [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
bg: [-- и посоченият външен източник --]
    [-- не съществува. --]

en: [-- name: %s --]
bg: [-- име: %s --]

en: [-- on %s --]
bg: [-- на %s --]

en: [invalid date]
bg: [невалидна дата]

en: [unable to calculate]
bg: [не може да бъде пресметнат]

en: alias: no address
bg: alias: липсва адрес

en: append new query results to current results
bg: добавяне на резултатите от запитването към досегашните

en: apply next function to tagged messages
bg: прилагане на следващата функция върху маркираните писма

en: attach a PGP public key
bg: прикачване на PGP публичен ключ

en: attach a file(s) to this message
bg: прикачване на файл(ове) към писмото

en: attach message(s) to this message
bg: прикачване на писмо(а) към това писмо

en: bind: too many arguments
bg: bind: твърде много аргументи

en: capitalize the word
bg: започване на думата с главна буква

en: change directories
bg: промяна на директориите

en: check for classic pgp
bg: проверка за класически pgp

en: check mailboxes for new mail
bg: проверка на пощенските кутии за нови писма

en: clear a status flag from a message
bg: изключване на индикатора за статус на писмо

en: clear and redraw the screen
bg: изтриване и прерисуване на екрана

en: collapse/uncollapse all threads
bg: свиване/разтваряне на всички нишки

en: collapse/uncollapse current thread
bg: свиване/разтваряне на текущата нишка

en: color: too few arguments
bg: color: недостатъчно аргументи

en: complete address with query
bg: допълване адрес чрез запитване

en: complete filename or alias
bg: допълване име на файл или на псевдоним

en: compose a new mail message
bg: създаване на ново писмо

en: compose new attachment using mailcap entry
bg: създаване на нов прикачен файл, с използване на вписване в mailcap

en: convert the word to lower case
bg: конвертиране на всички букви от думата в малки

en: convert the word to upper case
bg: конвертиране на всички букви от думата в големи

en: converting
bg: писмото ще бъде прекодирано

en: copy a message to a file/mailbox
bg: копиране на писмо във файл/пощенска кутия

en: could not create temporary folder: %s
bg: грешка при създаване на временна пощенска кутия: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
bg: грешка при запис във временната пощенска кутия: %s

en: create a new mailbox (IMAP only)
bg: създаване на нова пощенска кутия (само IMAP)

en: create an alias from a message sender
bg: вписване на изпращача в адресната книга

en: cycle among incoming mailboxes
bg: цикъл между входните пощенски кутии

en: default colors not supported
bg: стандартните цветове не се поддържат

en: delete all chars on the line
bg: изтриване на всички символи на реда

en: delete all messages in subthread
bg: изтриване на всички писма в поднишката

en: delete all messages in thread
bg: изтриване на всички писма в нишката

en: delete chars from cursor to end of line
bg: изтриване на символите от курсора до края на реда

en: delete chars from the cursor to the end of the word
bg: изтриване на символите от курсора до края на думата

en: delete messages matching a pattern
bg: изтриване на писма, отговарящи на шаблон

en: delete the char in front of the cursor
bg: изтриване на символа пред курсора

en: delete the char under the cursor
bg: изтриване на символа под курсора

en: delete the current entry
bg: изтриване на избрания запис

en: delete the current mailbox (IMAP only)
bg: изтриване на текущата пощенска кутия (само IMAP)

en: delete the word in front of the cursor
bg: изтриване на думата преди курсора

en: dfrsotuzc
bg: dfrscotuzc

en: display a message
bg: показване на писмо

en: display full address of sender
bg: показване пълния адрес на подателя

en: display message and toggle header weeding
bg: показване на писмо и включване/изключване показването на всички заглавни части

en: display the currently selected file's name
bg: показване името на текущо маркирания файл

en: edit attachment content type
bg: редактиране типа на прикачения файл

en: edit attachment description
bg: редактиране описанието на прикачения файл

en: edit attachment transfer-encoding
bg: редактиране кодирането на прикачения файл

en: edit attachment using mailcap entry
bg: редактиране на прикачен файл, посредством вписване в mailcap

en: edit the BCC list
bg: редактиране на BCC списъка

en: edit the CC list
bg: редактиране на CC списъка

en: edit the Reply-To field
bg: редактиране на полето Reply-To

en: edit the TO list
bg: редактиране списъка от получатели

en: edit the file to be attached
bg: избор на файл, който да бъде прикачен

en: edit the from field
bg: редактиране на полето From

en: edit the message
bg: редактиране на писмо

en: edit the message with headers
bg: редактиране на писмо + заглавните полета

en: edit the raw message
bg: редактиране на "суровото" писмо

en: edit the subject of this message
bg: редактиране темата на писмо

en: empty pattern
bg: празен шаблон

en: enter a file mask
bg: въвеждане на файлова маска

en: enter a file to save a copy of this message in
bg: избор на файл, в който да бъде записано копие от това писмо

en: enter a muttrc command
bg: въвеждане не muttrc команда

en: error in expression
bg: грешка в израза

en: error in pattern at: %s
bg: грешка в шаблона при: %s

en: error: unknown op %d (report this error).
bg: грешка: непознат оператор %d (моля, съобщете за тази грешка).

en: exec: no arguments
bg: exec: няма аргументи

en: execute a macro
bg: изпълнение на макрос

en: exit this menu
bg: изход от менюто

en: extract PGP public keys
bg: извличане на PGP публичен ключ

en: filter attachment through a shell command
bg: филтриране на прикачения файл през команда на командния интерпретатор

en: force retrieval of mail from IMAP server
bg: принудително получаване на поща от IMAP-сървър

en: force viewing of attachment using mailcap
bg: принудително показване на прикачения файл с mailcap

en: forward a message with comments
bg: препращане на писмо с коментар

en: get a temporary copy of an attachment
bg: създаване временно копие на прикачения файл

en: has been deleted --]
bg: бе изтрит --]

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
bg: imap_sync_mailbox: неуспешен EXPUNGE

en: invalid header field
bg: невалидно заглавно поле

en: invoke a command in a subshell
bg: изпълняване на команда в командния интепретатор

en: jump to an index number
bg: скок към номер

en: jump to parent message in thread
bg: скок към родителското писмо в нишката

en: jump to previous subthread
bg: скок към предишната поднишка

en: jump to previous thread
bg: скок към предишната нишка

en: jump to the beginning of the line
bg: скок към началото а реда

en: jump to the bottom of the message
bg: скок към края на писмото

en: jump to the end of the line
bg: скок към края на реда

en: jump to the next new message
bg: скок към следващото ново писмо

en: jump to the next subthread
bg: скок към следващата поднишка

en: jump to the next thread
bg: скок към следващата нишка

en: jump to the next unread message
bg: скок към следващото непрочетено писмо

en: jump to the previous new message
bg: скок към предишното ново писмо

en: jump to the previous unread message
bg: скок към предишното непрочетено писмо

en: jump to the top of the message
bg: скок към началото на писмото

en: macro: empty key sequence
bg: macro: празна последователност от клавиши

en: macro: too many arguments
bg: macro: твърде много аргументи

en: mail a PGP public key
bg: изпращане на PGP публичен ключ

en: mailcap entry for type %s not found
bg: не е намерено mailcap-вписване за типа %s

en: make decoded (text/plain) copy
bg: създаване на декодирано (text/plain) копие

en: make decoded copy (text/plain) and delete
bg: създаване на декодирано (text/plain) копие и изтриване

en: make decrypted copy
bg: създаване на разшифровано копие

en: make decrypted copy and delete
bg: създаване на разшифровано копие и изтриване

en: mark the current subthread as read
bg: маркиране на текущата поднишка като прочетена

en: mark the current thread as read
bg: маркиране на текущата нишка като прочетена

en: mismatched parenthesis: %s
bg: неподходящо поставени скоби: %s

en: missing filename.
bg: липсва име на файл.

en: missing parameter
bg: липсващ параметър

en: mono: too few arguments
bg: mono: недостатъчно аргументи

en: move entry to bottom of screen
bg: преместване на записа към долния край на екрана

en: move entry to middle of screen
bg: преместване на записа към средата на екрана

en: move entry to top of screen
bg: преместване на записa към горния край на екрана

en: move the cursor one character to the left
bg: преместване на курсора с един символ наляво

en: move the cursor one character to the right
bg: преместване на курсора с един символ надясно

en: move the cursor to the beginning of the word
bg: преместване на курсора в началото на думата

en: move the cursor to the end of the word
bg: преместване на курсора в края на думата

en: move to the bottom of the page
bg: придвижване до края на страницата

en: move to the first entry
bg: преместване към първият запис

en: move to the first message
bg: преместване към първото писмо

en: move to the last entry
bg: преместване към последният запис

en: move to the last message
bg: преместване към последното писмо

en: move to the middle of the page
bg: преместване към средата на страницата

en: move to the next entry
bg: преместване към следващия запис

en: move to the next page
bg: преместване към следващата страница

en: move to the next undeleted message
bg: преместване към следващото възстановено писмо

en: move to the previous entry
bg: преместване към предишния запис

en: move to the previous page
bg: преместване към предишната страница

en: move to the previous undeleted message
bg: преместване към предишното възстановено писмо

en: move to the top of the page
bg: преместване към началото на страницата

en: multipart message has no boundary parameter!
bg: съставното писмо няма "boundary" параметър!

en: mutt_restore_default(%s): error in regexp: %s
bg: mutt_restore_default(%s): грешка в регулярния израз: %s

en: not converting
bg: писмото няма да бъде прекодирано

en: null key sequence
bg: празна последователност от клавиши

en: null operation
bg: празна функция

en: open a different folder
bg: отваряне на друга пощенска кутия

en: open a different folder in read only mode
bg: отваряне на друга пощенска кутия само за четене

en: pipe message/attachment to a shell command
bg: изпращане на писмо или прикачен файл към команда на командния интерпретатор (pipe)

en: prefix is illegal with reset
bg: при "reset" не е позволен префикс

en: print the current entry
bg: отпечатване на текущото писмо

en: push: too many arguments
bg: push: твърде много аргументи

en: query external program for addresses
bg: запитване към външна програма за адрес

en: quote the next typed key
bg: буквално приемане на следващия клавиш

en: recall a postponed message
bg: редактиране на чернова

en: remail a message to another user
bg: препращане на писмото към друг адрес

en: rename/move an attached file
bg: промяна на името/преместване на прикачения файл

en: reply to a message
bg: отговор на писмо

en: reply to all recipients
bg: отговор на всички получатели

en: reply to specified mailing list
bg: отговор на указания mailing list

en: retrieve mail from POP server
bg: изтегляне на писма от POP сървър

en: run ispell on the message
bg: извършване правописна проверка на писмото с ispell

en: save changes to mailbox
bg: запис на промените в пощенската кутия

en: save changes to mailbox and quit
bg: запис на промените в пощенска кутия и изход

en: save message/attachment to a file
bg: записване на писмо или прикачен файл във файл

en: save this message to send later
bg: запис на писмото като чернова за по-късно изпращане

en: score: too few arguments
bg: score: недостатъчно аргументи

en: score: too many arguments
bg: score: твърде много аргументи

en: scroll down 1/2 page
bg: превъртане на екрана надолу с 1/2 страница

en: scroll down one line
bg: превъртане надолу с един ред

en: scroll down through the history list
bg: превъртане надолу на списъка с историята

en: scroll up 1/2 page
bg: превъртане на екрана нагоре с 1/2 страница

en: scroll up one line
bg: превъртане нагоре с един ред

en: scroll up through the history list
bg: превъртане нагоре на списъка с историята

en: search backwards for a regular expression
bg: търсене назад на регулярен израз

en: search for a regular expression
bg: търсене на регулярен израз

en: search for next match
bg: търсене на следващото попадение

en: search for next match in opposite direction
bg: търсене на следващото попадение в обратната посока

en: select a new file in this directory
bg: избор на нов файл в тази директория

en: select the current entry
bg: избор на текущия запис

en: send the message
bg: изпращане на писмото

en: send the message through a mixmaster remailer chain
bg: изпращане на писмо през mixmaster remailer верига

en: set a status flag on a message
bg: включване на индикатора за статус на писмо

en: show MIME attachments
bg: показване на MIME прикачени файлове

en: show PGP options
bg: показване на PGP настройките

en: show currently active limit pattern
bg: показване на активния ограничителен шаблон

en: show only messages matching a pattern
bg: показване само на писма, отговарящи на шаблон

en: show the Mutt version number and date
bg: показване версията и датата на Mutt

en: skip beyond quoted text
bg: прескачане на цитирания текст

en: sort messages
bg: подреждане на писма

en: sort messages in reverse order
bg: подреждане на писма в обратен ред

en: source: error at %s
bg: source: грешка при %s

en: source: errors in %s
bg: source: грешки в %s

en: source: reading aborted due too many errors in %s
bg: source: вмъкването е прекъснато поради твърде много грешки в %s

en: source: too many arguments
bg: source: твърде много аргументи

en: subscribe to current mailbox (IMAP only)
bg: абониране на текущо избраната пощенска кутия (само IMAP)

en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
bg: sync: пощенската кутия е променена, но няма променени писма! (моля, съобщете за тази грешка)

en: tag messages matching a pattern
bg: маркиране на писма, отговарящи на шаблон

en: tag the current entry
bg: маркиране на текущият запис

en: tag the current subthread
bg: маркиране на текущата поднишка

en: tag the current thread
bg: маркиране на текущата нишка

en: this screen
bg: този екран

en: toggle a message's 'important' flag
bg: включване/изключване на индикатора 'важно' на писмото

en: toggle a message's 'new' flag
bg: включване/изключване на индикатора 'ново'

en: toggle display of quoted text
bg: включване/изключване показването на цитиран текст

en: toggle disposition between inline/attachment
bg: превключване между вмъкнат в писмото или прикачен файл

en: toggle recoding of this attachment
bg: включване/изключване прекодирането на този прикачен файл

en: toggle search pattern coloring
bg: включване/изключване на оцветяването при търсене

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
bg: включване/изключване показването на всички или само абонираните пощенски кутии (само IMAP)

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
bg: включване/изключване презаписът на пощенската кутия

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
bg: превключване: показване само на пощенски кутии или всички файлове

en: toggle whether to delete file after sending it
bg: включване/изключване изтриването на файла след изпращане

en: too few arguments
bg: недостатъчно аргументи

en: too many arguments
bg: твърде много аргументи

en: transpose character under cursor with previous
bg: размяна на символът под курсора с предишния

en: unable to determine home directory
bg: не мога да установя коя директория е home

en: unable to determine username
bg: не мога да установя потребителското име

en: undelete all messages in subthread
bg: възстановяване на всички писма в поднишката

en: undelete all messages in thread
bg: възстановяване на всички писма в нишката

en: undelete messages matching a pattern
bg: възстановяване на писма, отговарящи на шаблон

en: undelete the current entry
bg: възстановяване на текущия запис

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s.
bg: unhook: Не мога да изтрия %s при изпълнение на %s.

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook.
bg: unhook: Не мога да извърша unhook * при изпълнение на hook.

en: unhook: unknown hook type: %s
bg: unhook: непознат hook тип: %s

en: unknown error
bg: непозната грешка

en: unspecified protocol error
bg: неспецифициран протокол

en: unsubscribe to current mailbox (IMAP only)
bg: отписване от текущо избраната пощенска кутия (само IMAP)

en: untag messages matching a pattern
bg: премахване маркировката от писма, отговарящи на шаблон

en: update an attachment's encoding info
bg: актуализиране информацията за кодирането на прикачен файл

en: usage: mutt [ -nRyzZ ] [ -e <cmd> ] [ -F <file> ] [ -m <type> ] [ -f <file> ]
           mutt [ -nx ] [ -e <cmd> ] [ -a <file> ] [ -F <file> ] [ -H <file> ] [ -i <file> ] [ -s <subj> ] [ -b <addr> ] [ -c <addr> ] <addr> [ ... ]
           mutt [ -n ] [ -e <cmd> ] [ -F <file> ] -p
           mutt -v[v]
    
    options:
      -a <file>	attach a file to the message
      -b <address>	specify a blind carbon-copy (BCC) address
      -c <address>	specify a carbon-copy (CC) address
      -e <command>	specify a command to be executed after initialization
      -f <file>	specify which mailbox to read
      -F <file>	specify an alternate muttrc file
      -H <file>	specify a draft file to read header from
      -i <file>	specify a file which Mutt should include in the reply
      -m <type>	specify a default mailbox type
      -n		causes Mutt not to read the system Muttrc
      -p		recall a postponed message
      -R		open mailbox in read-only mode
      -s <subj>	specify a subject (must be in quotes if it has spaces)
      -v		show version and compile-time definitions
      -x		simulate the mailx send mode
      -y		select a mailbox specified in your `mailboxes' list
      -z		exit immediately if there are no messages in the mailbox
      -Z		open the first folder with new message, exit immediately if none
      -h		this help message
bg: Стартиране: mutt [ -nRyzZ ] [ -e <команда> ] [ -F <файл> ] [ -m <тип> ] [ -f <файл> ]
           mutt [ -nx ] [ -e <команда> ] [ -a <файл> ] [ -F <файл> ] [ -H <файл> ] [ -i <файл> ] [ -s <тема> ] [ -b <адрес> ] [ -c <адрес> ] <адрес> [ ... ]
           mutt [ -n ] [ -e <команда> ] [ -F <файл> ] -p
           mutt -v[v]
    
    Настройки:
      -a <име на файл>	прикачване на файл към писмото
      -b <адрес>	изпращане на сляпо копие (BCC) към този адрес
      -c <адрес>	изпращане на копие (CC) към този адрес
      -e <команда>	команда, която да се изпълни след инициализацията
      -f <име на файл>	пощенска кутия, която да бъде заредена
      -F <име на файл>	алтернативен muttrc файл
      -H <име на файл>	файл със заглавна информация
      -i <име на файл>	файл, който Mutt да включи в отговора
      -m <тип>	тип на пощенската кутия по подразбиране
      -n		принуждава Mutt да игнорира системния Muttrc
      -p		редактиране на чернова
      -R		отваряне на пощенската кутия само за четене
      -s <тема>	тема на писмото (трябва да е в кавички, ако съдържа интервали)
      -v		версия и дефиниции, използвани при компилацията
      -x		симулира mailx изпращане
      -y		избор на пощенска кутия, указана във Вашия `mailboxes' списък
      -z		незабавен изход от програмата, ако в пощенската кутия няма писма
      -Z		отваряне на първата пощенска кутия с нови писма или незабавен изход от програмата ако няма такава
      -h		показва този текст

en: use the current message as a template for a new one
bg: използване на текущото писмо като шаблон за ново

en: value is illegal with reset
bg: стойността е непозволена с "reset"

en: verify a PGP public key
bg: потвърждаване на PGP публичен ключ

en: view attachment as text
bg: показване на прикачения файл като текст

en: view attachment using mailcap entry if necessary
bg: показване на прикачен файл, с използване на mailcap вписване при необходимост

en: view file
bg: разглеждане на файла

en: view the key's user id
bg: показване на потребителския номер към ключ

en: wipe PGP passphrase from memory
bg: отстраняване на фразата-парола за PGP от паметта

en: write the message to a folder
bg: запис на писмо в пощенска кутия

en: {internal}
bg: {вътрешно}

en: ~~		insert a line begining with a single ~
    ~b users	add users to the Bcc: field
    ~c users	add users to the Cc: field
    ~f messages	include messages
    ~F messages	same as ~f, except also include headers
    ~h		edit the message header
    ~m messages	include and quote messages
    ~M messages	same as ~m, except include headers
    ~p		print the message
    ~q		write file and quit editor
    ~r file		read a file into the editor
    ~t users	add users to the To: field
    ~u		recall the previous line
    ~v		edit message with the $visual editor
    ~w file		write message to file
    ~x		abort changes and quit editor
    ~?		this message
    .		on a line by itself ends input
bg: ~~		вмъкване на ред, започващ с един ~
    ~b адрес	добавяне на адреси към полето Bcc:
    ~c адреси	добавяне на адреси към полето Cc:
    ~f писма	вмъкване на писма
    ~F писма	същото като ~f, с изключение на това, че се вмъкват и заглавните части
    ~h		редактиране на заглавната част
    ~m писма	вмъкване и цитиране на писма
    ~M писма	същото като ~m, с изключение на това, че се вмъкват и заглавните части
    ~p		отпечатване на писмото
    ~q		запис на файла и затваряне на редактора
    ~r файл		отваряне на файла в редактора
    ~t адреси	добавяне на адреси към полето To:
    ~u		повторно редактиране на последния ред
    ~v		редактиране на писмото с редактора $visual
    ~w файл		запис на писмото във файл
    ~x		изоставяне на промените и изход от редактора
    ~?		това писмо
    .		сама на ред означава край на писмото
